19 martie 2024-"Limfedemul secundar: Cauze, Diagnostic, Terapii"


Sesiune de informare medicală dedicată limfedemului, oferită unui număr de 40 de paciente oncologice și 20 de medici tineri, în parteneriat cu Clubul de Chirurgie Oncoplastică a Sânului. Sesiunea teoretică a fost urmată de un workshop centrat pe aplicare de benzi kinesiologice și bandajări multistrat pentru paciente și de un workshop dedicat tehnicilor chirurgicale ghidate ICG folosite în chirurgia axilară a cancerului de sân, pentru medici.5 paciente oncologice, cu mastectomie de san, au beneficiat de limfografii gratuite.

Imagini eveniment

Utilizăm cookie-uri pentru o navigare adaptată preferințelor tale

Modifica setarile Accepta toate setarile

Cookie-urile pe care le utilizăm pe www.alma.ro ne ajută să iți oferim o navigare cât mai eficientă și mai placută pe site-ul nostru. Cu ajutorul acestora îți putem oferi informații relevante pentru preferințele tale și conținut cât mai util pentru nevoile tale de servicii financiare de încredere. Pentru a putea să îți oferim o experiență superioara, îți solicităm acordul pentru:

  • a comunica cu tine într-un mod personalizat și adecvat în conținutul pe care îl accesezi pe site-ul nostru ori pe site-urile partenerilor și pe rețelele sociale
  • a optimiza frecvența comunicării noastre cu tine, astfel încât să nu te deranjam ori să devenim intruzivi
  • a analiza informațiile relevante pentru tine pentru a îmbunătăți conținutul acestora

Este dreptul tău și vei putea oricând să setezi nivelul de utilizare al cookie-urilor, făcând click pe butonul "Modifică setările".

Dacă dorești mai multe detalii, poți consulta Politica privind confidențialitatea , Politica de cookie aici ori ne poți scrie la contact@alma.ro